![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4765256
*
nr 476 5256
Pigtittare
Björk, 1800-tal, höjd: 55
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2007
kl 17:52:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 19:38:53
1
100 kr
15/7 15:19:32
2
150 kr
16/7 08:05:43
3
200 kr
16/7 08:39:30
1
350 kr
16/7 08:43:09
1
400 kr
16/7 10:30:51
4
400 kr
16/7 16:48:31
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 476 5256
Pigtittare
Björk, 1800-tal, höjd: 55
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/7 19:38:53 | 1 | 100 kr |
15/7 15:19:32 | 2 | 150 kr |
16/7 08:05:43 | 3 | 200 kr |
16/7 08:39:30 | 1 | 350 kr |
16/7 08:43:09 | 1 | 400 kr |
16/7 10:30:51 | 4 | 400 kr |
16/7 16:48:31 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53